Отчайващо първо полувреме провали Ювентус у дома

Отчайващо първо полувреме провали Ювентус у дома Снимка: Getty Images

Ювентус не успя да спечели първия си домакински мач от новия сезон в Серия "А" и стигна само до 1:1 срещу гостуващия Болоня.

Играчите на Макс Алегри дълго време изоставаха срещу традиционно удобния си съперник, но избегнаха загубата благодарение на изравнителен гол на Душан Влахович 10 минути преди края.

"Старата госпожа" изобщо не приличаше на себе си през първото полувреме и се пропука в 24-тата минута, когато Люис Фъргюсън откри с диагонален удар.

След почивката Юве натисна и тръгна да обръща мача, но хубав гол на Душан Влахович беше отменен с ВАР заради засада на Адриен Рабио.

Реферът прецени, че французинът е попречил на вратаря при ножичния удар на Влахович.

После мощен изстрел от дистанция на Тимъти Уеа беше спасен.

Малко по-късно Болоня поиска дузпа, но претенциите не бяха уважени и Юве се възползва.

В 80-ата минута Самуел Илинг-Джуниър центрира отляво и Влахович стреля майсторски с глава, за да направи резултата 1:1.

До края имаше достатъчно време, но "бианконерите" така и не успяха да се преборят за пълния успех и събраха 4 т. от първите си два мача в калчото.