Пеп видя поредните два гола на Холанд, но отличи друг

Ерлинг Холанд продължи невероятната си голова серия. Норвежецът се разписа в девети пореден мач, а Манчестър Сити разби датския Копенхаген с 5:0 у дома.

22-годишният нападател отбеляза първите две попадения в мача, а след автогол на Хочолава "гражданите" водеха с 3:0 на почивката. През второто полувреме Рияд Марез се разписа от дузпа, а Хулиан Алварес вкара в 76-ата минута.

Холанд се разписа във всички срещи от турнира през този сезон и има пет гола, а общите му попадения от началото на сезона вече са 19. То не вкара само в един мач, в който участва, но в него се отличи с асистенция.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола остана изключително радостен от играта и гола на Алварес.

"След победата в дербито на Манчестър играем с още по-голяма увереност - коментира испанецът. - Наистина съм впечатлен от начина, по който атакуваме. Играем много добре. Холанд натрупа много минути напоследък, а ние водехме с 3:0, затова реших да му дам почивка. Той не е контузен.

Срещу отбор като Копенхаген трябва да имаш играчи в наказателното поле. Този сезон разполагаме с Хааланд и Алварес като наши оръжия. Всички много се радваме за гола на Алварес. За момента той остава в сянката на Ерлинг и това е нормално, но той ни е от голяма полза. Ако оставим настрана резултата - за него е ясно, съм много доволен от играта ни. Представянето ни бе великолепно."