Победа за Юнайтед, която започна с въпроса: "Къде е Рашфорд?"

Манчестър Юнайтед победи Уулвърхемптън с 1:0 като гост в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна английският национал Маркъс Рашфорд, чието име бе най-споменаваното в течението на двубоя.

Нападателят се намираше във великолепна форма, но въпреки това мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг го остави на резервната скамейка за сметка на Алехандро Гарначо, което предизвика множество въпроси, а "Къде е е Рашфорд?" беше най-задаваният от тях.

Тен Хаг не пожела да дава обяснения, а и нямаше кога в минутите преди мача, но заяви, че футболистът е на пейката заради дисциплинарни нарушения.

В началото на второто полувреме обаче Маркъс се появи и дари трите точки на тима си по-малко от четвърт час преди края на мача.

Бруно Фернандеш и Рашфорд направиха двойно подаване, а английският национал навлезе в наказателното поле и след отлична игра с тяло нанесе плътен удар, след който топката влетя в мрежата на "вълците".

Няколко минути по-късно Маркъс вкара и второ попадение, но то бе отменено от рефера, тъй като при консултацията с VAR бе установено, че има игра с ръка при изграждането на головата атака.

В крайна сметка единственият гол на "дисциплинарния нарушител" се оказа достатъчен феновете на Юнайтед да посрещнат Нова година с усмивка.