Пропадането на Ливърпул в края на ерата "Клоп" продължи

Пропадането на Ливърпул в края на ерата "Клоп" продължи Снимка: Getty Images

Неубедителното представяне на Ливърпул в края на ерата на Юрген Клоп продължи и при визитата на Уест Хем, от която "червените" си тръгнаха само с точка след равенство 2:2.

Двубоят бе изключително зрелищен, особено през втората част.

Клоп бе оставил Мохамед Салах и Дарвин Нунес на пейката и в тяхно отсъствие гостите се намериха изоставащи в резултата в края на първата част след гол на Джаред Боуен, но малко след почивката Анди Робъртсън изравни.

Малко преди първия гол на "чуковете" пък Луис Диас стреля в страничния стълб.

Мърсисайдци обърнаха до 2:1 след комичен автогол на Алфонс Ареола, дошъл след центриране от корнер и серия от рикошети след удар на Гакпо.

Михаил Антонио отново върна равенството с гол в 77-ата минута, засичайки точно центриране на Боуен с глава.

В края Салах и нунес се появиха в игра, но не бяха достатъчни. Все пак Ливърпул можеше да открадне трите точки, но удар на Елиът срещна напречната греда.

Това е четвърти случай в последните пет кръга, в който Ливърпул не успя да спечели. Това оставя "червените" на третата позиция със 75 точки, на една зад Ман Сити, който вече има два мача по-малко, и на две зад временния лидер Арсенал, който е с мач по-малко от тима на Клоп.