Пропуските на Юве струваха скъпо в Неапол

Пропуските на Юве струваха скъпо в Неапол Снимка: Getty Images

Наполи постигна победа с 2:1 над Ювентус у дома в дербито на кръга от Серия "А".

Въпреки разочароващия си сезон в първенството, неаполитанците намериха сили да надвият втория в класирането с късен победен гол на Джакомо Распадори, а имаха и късмет, че Юве направи редица пропуски.

Хвича Кварацхелия изведе изведе Наполи напред в 42-рата минута, а в 81-вата Федерико Киеза изравни.

Две минути преди края Наполи изпълни дузпа, отсъдена с ВАР за нарушение срещу Виктор Осимен.

Самият Осимен изпълни и пропусна дузпата, но Распадори направи добавка и донесе трите точки на своите.

В последната минута Ругани пропусна да изравни за Ювентус.

Въпреки успеха, Наполи остава едва седми в таблицата с 43 т.

Ювентус е втори с 57 и е само на точка над третия Милан, докато лидерът Интер изглежда недостижим с 69 т.