ПСЖ продължава да се излага във френското първенство

ПСЖ продължава да се излага във френското първенство Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен записа нов неприятен резултат във френското първенство и загуби с 0:1 от Лион на "Парк де Пренс".

Парижани се провалиха пред собствена публика и затвърдиха впечатлението, че се намират в криза от началото на годината.

Те започнаха активно и пропуснаха няколко положения, но в 38-ата минута Лион стигна до дузпа след нарушение на вратаря Джанлуиджи Донарума в наказателното му поле.

Александър Лаказет стреля от бялата точка, но нацели гредата.

ПСЖ проспа втората част и темпото спадна. В 56-ата минута Брадли Бракола отбеляза гола за гостите, който се оказа единствен в мача.

До края домакините направиха твърде малко, за да стигнат поне до равенство.

В 89-ата минута Лионел Меси отправи опасен удар, който Антони Лопес спаси. Като цяло обаче Меси и Килиан Мбапе още веднъж не впечатлиха при партньорството помежду си в нападение.

Тимът на Кристоф Галтие вече има цели осем загуби през календарната 2023 г., но остава начело в класирането на Лига 1 с 6 т. пред Ланс и Олимпик Марсилия.

Тагове: лион, лига 1, псж