Ракета на Де Бройне спаси Сити в отсъствието на Холанд (видео)

Ракета на Де Бройне спаси Сити в отсъствието на Холанд (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се върна на победния си път и без новата си звезда Ерлинг Холанд, който пропусна гостуването на Лестър заради вирус. "Гражданите" все пак стигнаха до успеха с минималното 1:0.

В герой за гостите, които създадоха над 15 положения пред вратата на Уорд, се превърна Кевин де Бройне. Белгиецът вкара единствения гол в мача в началото на втората част с изключителен шут от пряк свободен удар.

Сити бе абсолютен господар на терена в първите 45 минути, но след почивката домакините изравниха играта, включително и статистиката по удари в очертанията на вратата.

Най-доброто положение за домакините пък дойде малко след гола на Де Бройне, но удар на сънародника му Юри Тилеманс бе отразен от Едерсон.

Въпреки победата се видя липсата на Холанд. Хулиан Алварес изигра пълни 90 минути, но головата му суша продължава, като единствените две попадения, които е отбелязал досега за "гражданите" във Висшата лига, остават онези при разгрома с 6:0 срещу Нотингам Форест.

С победата Сити излезе временно начело в класирането, с точка аванс пред Арсенал, който в неделя е домакин именно на новака Нотингам. Загубата пък бе първа за "лисиците" от три кръга насам, като те остават само на две точки над чертата, но първият отбор под нея - Лийдс, е вече с два мача по-малко.