Реал е безнадежден без Рамос, това е най-слабият сезон на Зидан

Реал е безнадежден без Рамос, това е най-слабият сезон на Зидан Снимка: Getty Images

Изглежда все по-малко вероятно Серхио Рамос да подпише нов договор с Реал Мадрид, а без него на терена резултатите на отбора са доста обезсърчаващи.

Вчера капитанът беше контузен и изгледа от трибуните домакинската загуба с 1:2 от Леванте, която още повече отдалечи "кралете" от всякакви надежди да защитят титлата си в Ла Лига.

Отсъствието на лидера в защита още веднъж през сезона се оказа пагубно - от осемте поражения на Реал през тази кампания, пет са дошли, когато Рамос не е играл.

Неговата значимост за състава е всеизвестна, но преговорите за новия договор са в задънена улица, а настоящият му изтича в края на сезона.

Без него Рафаел Варан и Едер Милитао не се проявиха в добра светлина в защита срещу Леванте, като Милитао беше изгонен още в 9-ата минута, макар и по доста спорен начин.

Мадридчани загубиха и двата си двубоя от Шампионската лига без Рамос, срамът срещу Алкояно за Купата на краля също дойде, когато той беше получил почивка.

Реал загуби и от Алавес в Ла Лига в отсъствието на капитана си.

Тимът на Зинедин Зидан вече е записал повече загуби през този сезон, отколкото през цялата минала кампания, в която изигра общо 51 двубоя.

Сезонът е най-лошият за Зидан начело на отбора, а специално този месец беше регистриран отчайващ спад на формата.

През миналия януари Реал спечели 6 от първите си 7 мача за 2020 г., спечели Суперкупата на Испания и се насочи към титлата и в първенството.

Година по-късно "Белия балет" отпадна за Купата и Суперкупата, а в шампионата остава на 7 т. зад лидера Атлетико Мадрид, който е изиграл два мача по-малко.

Последната надежда на Реал е Шампионската лига, където на осминафиналите съперник ще бъде Аталанта.