Реал не успя да победи мексиканци

Реал Мадрид не успя да победи и във втората си контрола по време на турнето в САЩ, завършвайки 2:2 с мексиканския Америка Сан Франциско. Преди няколко дни европейските шампиони отстъпиха на Барселона с 0:1 в Лас Вегас.

Началото бе вълнуващо, след като мексиканския тим откри резултата още в петата минута. Нападателят Енри Мартин получи хубав пас от Мигел Лаюн и се озова сам срещу Андрий Лунин, като нямаше проблем да го преодолее за 1:0. Карим Бензема обаче изравни още при първата възможност за Реал в 22-рата минута. Френската голова машина се разписа с прекрасен удар извън наказателното поле за 1:1.

Останалите два гола в мача бяха от дузпи, като първо Реал поведе с 2:1 в 54-тата, когато Маурисио Рейес събори Лукас Васкес в наказателното поле. Еден Азар не сгреши от точката на 11-ия метър и даде преднина на своя тим.

Осем минути преди края обаче и Америка получи дузпа, когато Алваро Фидалго, който е бивш футболист на дубъла на мадридския гранд, преодоля от бялата точка Лунин за крайното 2:2.

Следващата проверка на Реал е отново в САЩ срещу италианския гранд Ювентус на 31 юли.