Реал се свлече на трето място, изгониха Винисиус

Реал се свлече на трето място, изгониха Винисиус Снимка: Getty Images

Реал Мадрид претърпя нов удар през тази седмица и загуби с 0:1 гостуването на Валенсия три кръга преди края на Ла Лига.

След като отпаднаха от Манчестър Сити в Шампионската лига, сега "кралете" слязоха до третото място в първенството след изпълнен с нерви и сблъсъци мач.

Голът на Диего Лопес в 33-тата минута се оказа единствен, а той падна след топка от Клуйверт на далечната греда, която голмайсторът засече отблизо.

Реал можеше да получи втори гол в края на първата част, но Куртоа блесна с двойно спасяване.

След почивката гостите заиграха по-добре, но така и не стигнаха до изравняване, макар че мачът се игра цели 17 минути след 90-ата.

Винисиус Жуниор беше изнервен от расистки обиди и влезе в пререкание с фен на трибуните, което доведе до спиране на двубоя.

Натискът на Реал не даде резултат, а в края те стигна до разправия между играчите на двата тима и Винисиус получи втори жълт картон за удар срещу съперник.

"Белия балет" вече е трети със 71 т., на една зад втория Атлетико Мадрид.