Реал сложи ръка на 36-ата след победа в Ел класико

Реал Мадрид докосва 36-ата си титла в Ла Лига след 3:2 на "Бернабеу" в дербито с Барселона от 32-рия кръг на испанския елит.

След победата в Ел класико тимът на Карло Анчелоти увеличи аванса си на 11 точки пред вечния си съперник и трябва да се случи нещо сензационно, за да не си върне трона. Очертаващият се триумф ще е 36-и за "кралете" във вътрешното първенство.

Барса игра добре и на два пъти повеждаше в резултата, но в крайна сметка не намери сили да измъкне нещо от "кралете".

Гостите подходиха много агресивно и още в 6-ата минута ликуваха. Лунин увисна при центриране от корнер на Рафиня и заелият добра позиция на далечната греда Андреас Кристенсен с лекота прати топката в мрежата.

В 17-ата минута Лукас Васкес овладя на десния фланг, технично преодоля Кансело и продължи в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Кубарси. Съдията Сесар Сото Градо веднага отсъди наказателен удар, въпреки протестите на гостите.

Повторенията показаха, че Васкес сам търси контакта и нарушение по-скоро няма, но решението остана непроменено и Вини Жуниор реализира дузпата за 1:1.

В средата на първата част имаше още едно спорно положение, този път пред вратата на Реал. Ламин Ямал отклони топката отблизо и тя сакаш премина голлинията, преди Лунин да стигне до нея и да я избие. Тъй като в Ла Лига не се използва технология на голлинията, Сото Градо трябваше да разчита на помощта на съдиите във ВАР стаята. Те му дадоха сигнал, че гол няма и играта ще продължи с корнер за Барселона.

20-ина минути преди края на редовното време проблесна нова надежда за "блаугранас". Ламин Ямал отклони центриране от фланга, а след намесата на Лунин пръв до кълбото стигна Фермин Лопес, който от няколко метра отново даде преднина на гостите.

Само четири минути след попадението на Фермин Лопес Реал успя да изравни. Перфектно разиграване освободи по левия фланг Вини Жуниор, който центрира към включилия се в предни позиции Лукас Васкес и той простреля Тер Стеген за 2:2.

Героят в крайна сметка се казваше Джуд Белингам, който вкара за 3:2 в първата минута на добавените четири. Интересно е, че англичанинът се разписа победно и в първото Ел класико за сезона на "Монтжуик". Отново в допълнителните минути.