Резерви спасиха Юве от страданията на "Олимпико" и осигуриха финал

Резерви спасиха Юве от страданията на "Олимпико" и осигуриха финал Снимка: Getty Images

Ювентус се класира за финала в турнира за Купата на Италия след тежък реванш в полуфинала срещу Лацио и загуба с 1:2.

На "Олимпико" Юве изоставаше с 0:2 чак до 83-тата минута, с което общият резултат беше 2:2 и щяха да се играят продължения.

Две резерви обаче изработиха гола, който класира гостите. Тимъти Уеа центрира остро отдясно и Аркадиуш Милик засече почти от голлинията, за да реши сблъсъка.

Преди това Валентин Кастеянос беше вкарал двата гола за Лацио.

Той откри още в 12-тата минута, а в края на полувремето пропусна сам срещу вратаря Перин.

Малко след подновяването на играта Кастеянос покачи на 2:0, а Луис Алберто записа втора асистенция. Това обаче се оказа недостатъчно за домакините.

Другият финалист ще бъде определен в сряда вечерта в реванша между Аталанта и Фиорентина.

"Виолетовите" спечелиха първата среща с 1:0.