Рома удари 9 от Наполи в мач с 12 картона и влезе в Топ 6

Рома удари 9 от Наполи в мач с 12 картона и влезе в Топ 6 Снимка: Getty Images

Рома победи Наполи с минималното 2:0 в дербито на 17-ия кръг на Серия "А", което бе оцветено от цели 10 жълти картона и два червени.

"Вълците" бяха по-добрият отбор през пълните 90 минути и зарадваха "Олимпико" със заслужени три точки.

Наполи трябваше да доиграе мача с цели двама играчи по-малко, след като Матео Политано и Виктор Осимен бяха изгонени.

Нигерийският нападател не отпразнува по най-добрия начин новия си договор. Малко преди сблъсъка стана ясно, че Осимен остава в Наполи до 2026-а с подобрени финансови условия и освобождаваща клауза от около 130 милиона евро.

Рома можеше да поведе още в 19-ата минута, но страхотен удар на Едоардо Бове от дистанция кацна на напречната греда.

Малко по-късно отново Бове бе много близо до гола. Белоти проби прекрасно по дясното крило и сервира топката на три-четири метра от гол линията, но Бове успя да уцели плонжа на Мерет.

В 66-ата минута глупаво действие на Политано му донесе директен червен картон. Залевски го задържа при организиране на контра, след което Политано посегна да го ритне, заради което логично бе изгонен.

Точно 10 минути по-късно резервата Лоренцо Пелегрини откри резултата за "вълците". Само пет минути след като се бе появил в игра Пелегрини се възползва от объркване в отбраната на Наполи и с удар от десетина метра препарира Мерет.

Още 10 минути по-късно и Осимен бе изгонен за втори жълт картон за фаул срещу напредващия Ел Шаарауи.

В края Фараона можеше да направи резултата 2:0, но останал сам срещу Мерет не успя нито да бие, нито да търси свой съотборник на далечната греда.

Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 дълбоко в добавеното време, завършвайки бърза контра на домакините.

С победата Рома събра 28 точки и измести Наполи от шестата позиция. "Сините" са 27 пункта.