Роналдо донесе Суперкупата на Юве

Роналдо донесе Суперкупата на Юве Снимка: Getty Images

Ювентус победи Наполи с 2:0 във финала за Суперкупата на Италия и грабна трофея за рекорден девети път в историята си.

С голове на Кристиано Роналдо и Алваро Мората, Юве надделя и взе първата си купа под ръководството на Андреа Пирло.

Наполи пък ще съжалява за пропуска от дузпа на Лоренцо Инсиние 10 минути преди края, когато резултатът още беше 1:0.

Роналдо откри в 64-ата минута, след като топката се отби в Бакайоко при един корнер и португалецът отблизо порази мрежата.

В 79-ата минута Наполи получи дузпа, но Инсиние изобщо не успя да уцели вратата от бялата точка, а минута преди края Шчезни спаси удар на Лосано.

В 6-ата минута на даденото продължение Мората сложи точка на спора след контраатака и асистенция на Куадрадо.