С магия от Салах Ливърпул нанесе първа загуба на Сити, Клоп изгонен

С магия от Салах Ливърпул нанесе първа загуба на Сити, Клоп изгонен Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0 на "Анфийлд" в голямото дерби на кръга в английския елит и нанесе първа загуба на "гражданите" през този сезон в първенството.

Майсторски гол на Мохамед Салах в 76-ата минута се оказа разликата в този двубой между двата най-добри тима в Англия за последните години.

Така "червените" показаха, че излизат от налегналата ги криза и преодоляват лошото начало на сезона. Те се доближиха на 10 т. от днешния си съперник, а все още имат и мач по-малко.

Първото полувреме не беше особено успешно за двата отбора.

В началото Сити владееше повече топката, но Ливърпул отговори с яростна преса и се защитаваше добре.

Стопроцентови положения пред двете врати липсваха, но все пак Ерлинг Холанд отправи два точни удара, които Алисон спаси без големи проблеми.

След почивката мачът се оживи. В 53-тата минута Фил Фодън вкара с добавка, но попадението беше отменено с ВАР заради нарушение на Холанд срещу Фабиньо по време на атаката.

Пеп Гуардиола още беснееше от това решение, когато Ливърпул направи скоростна атака, Салах центрира и Диого Жота не уцели вратата с глава от чиста позиция.

В 76-ата минута резултатът беше открит.

След пряк свободен удар в полза на Сити, Алисон улови топката и я изпрати мигновено към Мохамед Салах, който с виртуозно овладяване преодоля Кансело, а после уверено завърши сам срещу Едерсон - 1:0.

Минутите след попадението бяха вълнуващи. Юрген Клоп получи червен картон след бурни протести за неотсъдено нарушение срещу Салах.

После отборът му имаше идеална възможност при контраатака трима на един, но не се възползва.

Домакините удържаха през дългото добавено време и се поздравиха с победата.

В класирането Арсенал е начело с 27 точки пред Сити с 23.