Садио Мане спечелил дузпата? Не, просто игра срещу идиот

Садио Мане спечелил дузпата? Не, просто игра срещу идиот Снимка: Getty Images

Кайл Уокър бе обявен за "идиот" заради дузпата, която направи при равенството 1:1 между Манчестър Сити и Ливърпул в големия сблъсък на осмия кръг във Висшата лига.

Английският краен защитник фаулира Садио Мане, който търсеше контакта в наказателното поле и при най-минималното докосване се просна на земята, още в самото начало на мача, а Мохамед Салах не пропусна да се разпише от бялата точка.

Габриел Жезус изравни резултата в 31-вата минута, а в края на първото полувреме Кевин де Бройне пропусна дузпа за "гражданите", като през второто нови голове не паднаха.

Според Рий Кийн Мане си е спечелил дузпата, "защото играе срещу идиот", визирайки Уокър.

"Хората се опитват да ми казват, че Кайл Уокър играел добре в последно време. Аз не мисля така - каза легендата на Манчестър Юнайтед в студиото на Sky Sports.

Това момче е вече на 30 години, национал, но е пълна катастрофа. Продължава да прави едни и същи грешки, заради които отборът му е постоянно наказван."

Хиксът остави Ливърпул на третата позиция с актив от 17 точки, колкото има и вторият Тотнъм, и на една зад лидера Лестър. Сити пък има 12 на десетото място, но е и с мач по-малко.

След паузата за националните отбори и за двата тима предстоят тежки двубои. Тимът на Пеп Гуардиола гостува на Тотнъм, докато Ливърпул е домакин на лидера Лестър.