Салах закръгли 100 гола на "Анфийлд", постави рекорд и донесе нова победа на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава с успешното си представяне в последната фаза от сезона и постигна шеста поредна победа във Висшата лига - 1:0 над гостуващия Брентфорд.

Отново Мохамед Салах се превърна в герой за своите с ранния си гол, който се оказа достатъчен за трите точки.

Домакините започнаха силно мача и бързо успяха да поведат.

В 13-тата минута Салах получи едно подаване с глава от Ван Дайк и макар че не успя да засече по най-добрия начин, от чиста позиция добута топката във вратата.

За реализатора това е гол №314 в кариерата и с него той става най-резултатният египетски футболист на всички времена.

Попадението му е 30-о за този сезон, а освен това Салах закръгли попаденията си на "Анфийлд" на 100 и се разписа в рекордно девето поредно домакинство.

После Дарвин Нунес направи сериозен пропуск, а гостите се събудиха към края на полувремето и техен гол беше отменен заради засада.

След почивката Ливърпул така и не успя да стигне до успокоителен втори гол, а към края Коди Гакпо пропусна от воле.

Надеждите на мърсисайдци за топ 4 остават, тъй като те се движат на пето място и са само на точка зад четвъртия Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" обаче имат два мача по-малко.