Сензация на "Уембли": Гърция се разправи с безличната Англия

Сензация на "Уембли": Гърция се разправи с безличната Англия Снимка: Getty Images

Гърция поднесе сензация в Лигата на нациите с победа с 2:1 над Англия насред "Уембли".

Вангелис Павлидис отбеляза двата гола за балканците, вторият от които падна в третата минута на добавеното време.

Гърците напълно заслужиха успеха си срещу безличния съперник и можеха да отбележат още, но няколко техни гола бяха отменени.

Англия беше без капитана си Хари Кейн, за когото беше счетено, че не е достатъчно добре физически, за да играе.

В негово отсъствие Лий Карсли изпробва схема без изявен централен нападател, но тя се провали напълно.

Англичаните изиграха много слабо първо полувреме, в което трудно създаваха положения.

Гърция за малко да поведе при една голяма грешка на вратаря Пикфорд при изнасянето на топката. Прехвърлящият удар към опразнената врата обаче беше изчистен от Колуил точно пред голлинията.

Гостите все пак поведоха в началото на второто полувреме с попадение на Вангелис Павлидис, който беше оставен да стреля от наказателното поле.

После втори гол на гърците не беше зачетен заради засада.

В 83-тата минута Гърция още веднъж отпразнува втори гол, но и той беше отменен заради минимална засада.

Тогава дойде моментът на Джуд Белингам, който направи 1:1 със силен удар от дъгата на наказателното поле.

Англия тръгна да печели мача, но в 93-тата минута се провали в защита и не успя да изчисти една топка, а Павлидис отбеляза втория си гол и стана герой за своите.

Така Гърция стана едноличен лидер в група 2 на Лига Б с пълен актив от 9 т., докато Англия остава втора с 6.

За Лий Карсли пък това е първа загуба начело на "трите лъва" и тя значително намалява шансовете му да поеме за постоянно отбора.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.