Сензация: Сити се срина на "Етихад" точно преди паузата

Сензация: Сити се срина на "Етихад" точно преди паузата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити записа сензационна загуба в последния си мач преди паузата за Световното първенство.

Шампионите отстъпиха с 1:2 срещу Брентфорд у дома в двубоя от 16-ия кръг на Премиър лийг и така дадоха възможност на Арсенал да увеличи преднината си на върха в класирането.

"Гражданите" бяха далеч от най-доброто си ниво и можеха да инкасират още голове, докато гостите изиграха един от най-добрите си мачове в английския елит.

Айвън Тони стана герой за Брентфорд с двете си попадения и така реагира по най-добрия начин на пренебрегването от страна на Саутгейт и отсъствието си от състава на Англия за Мондиал 2022.

Още в началото Брентфорд създаде две отлични положения и предизвика намеси на Едерсон.

В 16-ата минута логичното се случи и Тони откри с глава след отклонено от Бен Мий центриране.

Сити започна да намира играта си едва към края на полувремето и в добавеното време на първата част Фил Фодън изравни след ъглов удар и отклонена от Аканджи топка.

След почивката домакините натиснаха и Илкай Гюндоган направи голям пропуск на празна врата, но после и Брентфорд създаде няколко добри възможности, а Айвън Тони оставаше постоянна заплаха.

Така се стигна до 8-ата минута от 10-минутното продължение на двубоя. Брентфорд се справи с ъглов удар пред наказателното си поле и подхвана скоростна контраатака.

Стигна се до ниско центриране отдясно и Тони засече на празна врата за победното 2:1. Малко по-късно голмайсторът можеше да регистрира и хеттрик, но Де Бройне изби от голлинията неговия удар.

За Брентфорд това беше първа победа в гостуване през сезона, докато Сити загуби на "Етихад" за пръв път от февруари насам.

Този резултат означава, че Арсенал ще посрещне Коледа като лидер в класирането.

"Артилеристите" могат да увеличат преднината си на върха пред втория Сити на 5 т., ако победят Уулвърхемптън по-късно днес.