Сити не трепна и отново е първи, пълен шок за Челси у дома

Сити не трепна и отново е първи, пълен шок за Челси у дома Снимка: Getty Images

Манчестър Сити си върна първото място в Премиър лийг със спокойна победа с 2:0 над Бърнли на "Търф Моор".

Шампионите не трепнаха, след като по-рано Ливърпул на свой ред спечели с 2:0 срещу Уотфорд и за малко ги измести от върха в класирането.

Кевин де Бройне в 5-ата и Илкай Гюндоган в 25-ата минута отбелязаха головете, които дадоха сигурна преднина на Сити, а впоследствие тимът на Пеп Гуардиола владееше топката и не позволи на домакините да си помислят за какъвто и да е обрат.

Така след седмица в директния сблъсък за титлата "гражданите" ще посрещнат Ливърпул с точка повече от конкурента си.

Челси не показа увереността на Сити и изживя голям шок със загуба с 1:4 от новака Брентфорд насред "Стамфорд Бридж".

Гостите направиха знаменит обрат в бурното второ полувреме, в което паднаха всички голове.

Първо Антонио Рюдигер откри за Челси, но само след секунди Витали Янелт изравни.

Кристиан Ериксен отбеляза дебютния си гол за Брентфорд и даде преднина на своите, после Янелт се разписа още веднъж, а резервата Йоане Виса оформи разгрома.

Челси остава трети с 59 т., но четвъртият Арсенал може да се доближи само на 2 пункта от "сините", ако спечели срещу Кристъл Палас в понеделник.