Сити поведе в класирането, Арсенал отмъсти на "светците"

Сити поведе в класирането, Арсенал отмъсти на "светците" Снимка: Getty Images

Манчестър Сити оглави класирането във Висшата лига след разгром с 5:0 в гостуването на предпоследния Уест Бромич.

Победата изкачи "гражданите" на върха с точка пред градския съперник Манчестър Юнайтед и със 7 пред действащия шампион Ливърпул, който изпадна до петата позиция.

Два гола на Илкай Гюндоган и по един на Жоао Кансело, Рияд Марез и Рахийм Стърлинг осигуриха изразителния успех на Сити, който постигна и още една суха мрежа. Тимът е с категорично най-добрата защита след изиграването на половината от мачовете през сезона, като е допуснал само 13 попадения за 19 срещи.

Това е и 11-ата поредна победа за Сити във всички турнири.

По същото време Арсенал победи Саутхемптън с 3:1 като гост и отмъсти на "светците" за поражението за Купата на Англия преди няколко дни.

Така добрата форма на "артилеристите" в първенството беше затвърдена, а тимът вече е осми в класирането, след като до неотдавна се движеше близо до зоната на изпадащите.

Стюарт Армстронг откри за Саутхемптън още в началото, но 5 минути по-късно Никола Пепе изравни.

Букайо Сака изведе Арсенал напред в края на първата част, а в 72-ата минута Александър Лаказет оформи крайния резултат.