Слабата форма на Челси продължава

Слабата форма на Челси продължава Снимка: Getty Images

Челси достигна само до точка в домакинството си на Астън Вила от празничната програма на Премиършип - 1:1. Така "сините", които бяха слагагани в сметките за битката за титлата, са само с една победа в последните си пет мача в първенството.

Мениджърът на лондончани Франк Лампард бе направил много промени в състава си в сравнение с тежкото поражение от Арсенал в дербито на "Емиратс" преди няколко дни, но това не помогна на тима му да вземе пълния комплект точки.

Двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, в което си поделяха периоди на надмощие, като Челси започна и завърши частта по-добре.

В 34-тата минута домакините излязоха напред в резултата. Жиру бе в основата, комбинирайки с Пулишич, който продължи към Чилуел. Левият бек центрира много добре, а французинът се придвижи и плонжирайки засече с глава за 1:0.

Астън Вила изравни в 51-вата минута. Ситуацията започна от сблъсък между Грийлиш и Кристенсен, при който бранителят на Челси остана да лежи на тревата, докато халфът на бирмингамци се изправи. Стюарт Атуел не спря играта, което даде шанс на атаката на Вила да се развие, докато домакините бяха с човек по-малко в защита. Мат Кеш центрира към далечната греда, където Ануар Ел-Гази засече. Менди не се намеси добре и позволи на топката да премине между краката му. ВАР прегледа ситуацията, но реши, че няма нищо нередно в сблъсъка между Грийлиш и Кристенсен, така че попадението остана.

Челси натисна в търсене на изравнителен гол и в 66-ата минута топката бе в мрежата зад Мартинес. Аспиликуета направи добавка, след като удар с глава на Пулишич бе избит от голлинията. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на американеца.