След два автогола Реал отново дръпна на върха в Ла Лига

След два автогола Реал отново дръпна на върха в Ла Лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид беше категоричен и победи Селта с 4:0 на "Сантяго Бернабеу" в 28-ия кръг на Ла Лига.

Два автогола помогнаха на лидера в класирането, който отново натрупа добра преднина пред преследвачите си Жирона и Барселона.

Домакините подложиха противника си на голям натиск и откриха резултата в 21-вата минута, когато Винисиус се разписа с добавка след ъглов удар и две спасявания на Висенте Гуаита.

Реал продължаваше да доминира тотално в двубоя, но дълго не можеше да го затвори с втори гол.

Той все пак падна в 79-ата минута, когато Селта се пропука при още един корнер.

Антонио Рюдигер стреля, топката се удари в гредата и после от гърба на вратаря Гуаита влезе във вратата за 2:0.

Две минути преди края се стигна до нов автогол. Винисиус центрира, Гуаита излезе неразчетено, а Домингес опита да изчисти и заради нелеп рикошет топката за трети път спря в мрежата на гостите.

В добавеното време публиката видя и дебютния гол на Арда Гюлер за Реал. Турчинът беше изведен от Себайос, излъга вратаря и завърши уверено, за да оформи крайния резултат.

Реал води в таблицата с 69 т. пред Жирона с 62 и Барселона с 61.