Тер Щеген спаси Барса срещу 10 души за Купата

Тер Щеген спаси Барса срещу 10 души за Купата Снимка: Getty Images

Барселона достигна полуфиналите за Купата на краля след трудна победа с 1:0 над Реал Сосиедад на "Камп Ноу".

Усман Дембеле отбеляза победния гол за тима си, а вратарят Марк-Андре Тер Щеген попречи на съперника да изравни с важни спасявания в края.

Гостите още веднъж през този сезон показаха, че са сериозен отбор и оставиха добри впечатления с представянето си, но им се наложи да играят с човек по-малко още от 39-ата минута.

Тогава Брайс Мендес блъсна Бускетс в гръб и получи директен червен картон.

През второто полувреме Барса натисна още по-сериозно и в 52-рата минута Усман Дембеле откри резултата със силен удар в близкия ъгъл.

След час игра Сьорлот направи най-големия пропуск за Сосиедад и не успя да засече точно една прострелна топка пред опразнената врата.

Впоследствие Барселона пропусна да си реши мача с втори гол в някоя от многобройните си атаки и накрая трябваше да трепери.

В последните минути Реал Сосиедад стигна до отлични възможности. Първо Тер Щеген направи голяма грешка при изнасянето на топката, но сам я поправи с решаващо спасяване.

В добавеното време стражът спаси и далечен удар, а каталунците си отдъхнаха и вече чакат съперника си на полуфинала.