Тотнъм започна с успех след Моуриньо, гол в 20-ата секунда не пречупи Сити

Тотнъм започна с успех след Моуриньо, гол в 20-ата секунда не пречупи Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова стъпка към титлата във Висшата лига с пълен обрат и победа с 2:1 над Астън Вила на "Вила Парк".

Домакините откриха още в 20-ата секунда чрез Джон Макгин, но постепенно Сити пое контрола над мача и още до почивката успя да поведе в резултата.

Първо Фил Фодън изравни, а после Родри изведе "гражданите" напред.

Точно преди края на полувремето обаче Джон Стоунс беше изгонен за опасно влизане, за което съдията прецени, че трябва да бъде показан директен червен картон.

Още в 56-ата минута численото равенство беше възстановено, защото Мат Кеш си изкара два бързи жълти картона и също пое към съблекалните.

Сити вече има 11 т. преднина на върха пред втория Манчестър Юнайтед, макар и с мач повече от градския съперник.

Отборът на Гуардиола се нуждае от 8 т. в оставащите 5 кръга, за да си гарантира титлата.

По-рано Тотнъм също направи пълен обрат и победи с 2:1 Саутхемптън у дома.

Това беше първи мач на Спърс след уволнението на Жозе Моуриньо и временният мениджър Райън Мейсън успя да тръгне с победа.

"Светците" поведоха с гол на Дани Ингс, но след почивката Гарет Бейл и Хюн-Мин Сон донесоха успеха.

Това са много важни три точки за Тотнъм, който запазва надеждата си за топ 4 и остава на 2 т. от челната четворка, макар и с мач повече от директните си конкуренти Уест Хем, Челси и Ливърпул.