Тухел взе скалпа и на Карло Анчелоти

Тухел взе скалпа и на Карло Анчелоти Снимка: Getty Images

Челси надделя с 2:0 над Евертън на "Стамфорд Бридж" и взе поредната си важна победа под ръководството на Томас Тухел.

С трите точки "сините" се утвърдиха в топ 4 и вече водят с 4 пункта на днешния си съперник, а и са само на точка от третия Лестър.

Играчите на Тухел напълно надиграха съперника и владееха положението на терена, макар че нямаха реални положения до 31-вата минута, когато откриха резултата.

Тогава Алонсо центрира ниско отляво и Кай Хаверц засече към вратата, а след рикошет в Бен Годфри топката влезе във вратата.

Попадението беше записано като автогол на Годфри.

В 65-ата минута Хаверц беше съборен от Джордан Пикфорд, след като остана сам срещу него, и Жоржиньо реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Пикфорд спаси гостите от по-сериозно поражение с няколко отлични намеси, но до края нямаше съмнение кой ще е крайният победител.

Челси е на четвъртата позиция с 50 т., докато Евертън остава пети с 46, но и с мач по-малко.