Убийствен Хари Кейн спаси Тотнъм от нова загуба

Убийствен Хари Кейн спаси Тотнъм от нова загуба Снимка: Getty Images

С два гола на Хари Кейн Тотнъм се добра до 2:2 срещу Евертън на "Гудисън Парк" и остана пред днешния си съперник във Висшата лига.

В динамичен и оспорван мач от 33-тия кръг на първенството никой от двата тима не успя да вземе трите точки и това сериозно навреди на шансовете им за класиране в евротурнирите.

Кейн откри в 27-ата минута, след като майсторски се възползва от центриране отляво, спря на гърди и порази вратата на Пикфорд.

Само 4 минути по-късно обаче, Евертън получи дузпа и Гилфи Сигурдсон изравни от бялата точка.

Последваха пропуски и пред двете врати, а половин час преди края Сигурдсон се разписа още веднъж след отлична атака на домакините и центриране на Шеймъс Колман.

Изравнителният гол обаче отново дойде много бързо.

Комична грешка в центъра на защитата на Евертън и лошо избита топка остави Кейн на чиста позиция и той веднага стреля от въздуха за 2:2.

6 минути преди края Евертън изпусна да спечели, тъй като Лорис спаси удар на Джошуа Кинг, а Ричарлисон не успя при добавката и двата тима поделиха точката.

Тотнъм е на седма позиция с 50 т. следван от Евертън с точка по-малко.

Кейн пък отново води еднолично при голмайсторите в Премиър лийг с 21 гола - два повече от Мохамед Салах.