Варди потопи Ливърпул и извади китарата

Варди извади китарата.

Кошмарът за Ливърпул продължава. Вярвате или не - шампионите спечелиха само 9 точки в последните си 9 мача. А поредната неприятност на Клоп и компания се случи на гости на Лестър - 1:3.

Това бе трето поредно поражение за германския мениджър в първенството - нещо, което не му се бе случвало.

В един момент всичко изглеждаше добре за Ливърпул. Мърсисайдци играеха по-добре и в средата на второто полувреме успяха да вкарат.

Между 78-ата и 85-ата минута обаче Лестър вкара три гола. След второто попадение, с което пълният обрат стана факт, Джейми Варди извади флагчето на корнера и "засвири" на китара.

В 67-ата минута Тилеменс сгреши при изнасянето на топката, след което Александър-Арнолд проби отдясно. Първият му опит за центриране бе блокиран, но след това десният бек направи втори. Фирмино много елегантно се завъртя, за да поеме топка между двама защитници и същевременно да я върне към Салах, който изключително технично стреля в далечния ъгъл - 0:1.

В 76-ата минута Барнс опита да влезе в наказателното поле между Алкантара и Александър-Арнолд. Бразилецът препъна съперника. Спорът бе дали нарушението бе в наказателното поле, или извън него. След намесата на ВАР бе решено, че то е пред линията и отсъждането бе за пряк свободен удар. Мадисън изпълни ниско към далечния ъгъл и топката влезе във вратата на Алисон.

Само две минути след това "лисиците" стигнаха до пълен обрат след нова груба грешка на Алисон, който направи две такива в дербито с Манчестър Сити. Топката се озова във Варди, който я прати в опразнената врата - 2:1.

Ливърпул тотално се срина и в 85-ата минута получи трети гол. Салах този път сгреши и подари топката в центъра. След това Ндиди изведе бързо Барнс, който използва скоростта и стреля покрай Алисон за крайното 3:1.