Важна победа за Милан в пряк сблъсък за топ 4

Важна победа за Милан в пряк сблъсък за топ 4 Снимка: Getty Images

Милан даде нов знак, че е преодолял напълно кризата от началото на годината и взе важна победа с 2:0 над Аталанта у дома.

Успехът над един от преките съперници за топ 4 в Серия "А" изравни "росонерите" с Интер на второто място в таблицата.

Мачът ще се запомни и със завръщането в игра на Златан Ибрахимович, който се включи през последните двайсетина минути, след като дълго беше извън терените заради контузия.

Домакините извадиха късмет с първия гол в мача в 26-ата минута, когато Тео Ернандес стреля отдалеч, топката се отби в гредата, но от гърба на вратаря Хуан Мусо стигна до мрежата.

Автоголът даде началото на добри минути за Милан и Рафаел Леао също уцели гредата. "Росонерите" продължиха да контролират събитията и изиграха убедителен мач до края.

В 86-ата минута Жуниор Месиас реши всичко с втори гол и подсигури четвъртата поредна победа на Милан във всички турнири.

Тимът на Стефано Пиоли е трети в класирането с 47 т., колкото има и вторият Интер.

Лидерът Наполи е далеч напред с 65 пункта.