Възходът на Арсенал продължи с нова категорична победа

Възходът на Арсенал продължи с нова категорична победа Снимка: Getty Images

Арсенал постигна категорична победа с 4:1 в гостуването на Лийдс от 18-ия кръг на Премиър лийг.

Това остана единственият мач в днешната програма на първенството, който не беше отложен насред зачестилите случаи на коронавирус в английския футбол.

"Артилеристите" доказаха, че са в добра форма, продължиха възхода си и затвърдиха мястото си в топ 4, докато Лийдс отчете поредно безславно поражение след срамното 0:7 от Манчестър Сити преди няколко дни.

В тима на Марсело Биелса проблемът е огромният брой отсъстващи играчи.

Габриел Мартинели блесна с два бързи гола за гостите в разстояние на 13 минути, а Букайо Сака покачи на 3:0 в края на полувремето.

След почивката силите на Лийдс стигнаха само за почетен гол на Рафиня от дузпа в 75-ата минута.

Малко по-късно Емил Смит Роу оформи крайния резултат.

В таблицата Арсенал остава четвърти с 32 т. и води с 4 на петия Уест Хем, но "чуковете" са и с мач по-малко.

Лийдс пък е с 16 пункта, на 5 над зоната на изпадащите.