Възроден Реал наложи волята си в дербито

Възроден Реал наложи волята си в дербито Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна втора изключително важна победа за седмицата и удари Атлетико Мадрид с 2:0 у дома в дербито на испанската столица.

С гол на Каземиро и автогол на вратаря Ян Облак, играчите на Зинедин Зидан наложиха волята си и показаха, че излизат от кризата, в която бяха изпаднали. "Дюшекчиите" пък остават лидери в класирането след поражението, но авансът им се стопи на 3 т. пред днешния им съперник.

Каземиро откри в 15-ата минута с глава след ъглов удар, като беше оставен непокрит от поне трима съперникови играчи около себе си.

В 63-ата минута резултатът стана 2:0, след като страхотен шут на Дани Карвахал отдалеч се отби в гредата и се удари в гърба на хвърлилия се Облак, за да влезе топката във вратата му за втори път.

Така Атлетико записа първа загуба в Ла Лига за този сезон. До момента тимът на Диего Симеоне даже имаше само два допуснати гола.

В класирането Атлети води с 26 т. пред Реал Сосиедад с 25 и Реал Мадрид с 23.

"Дюшекчиите" обаче все още имат и мач по-малко от директните си съперници.