Юнайтед продава крило на големия враг в последния момент

Юнайтед продава крило на големия враг в последния момент Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед е в напреднали преговори с един от най-големите си врагове - Лийдс, за трансфера на Даниел Джеймс, съобщава трансферният гуру Фабрицио Романо.

Джеймс пристигна на "Олд Трафорд" през лятото на 2019-а срещу 17,8 млн. евро от втородивизионния Суонзи, но след първоначалните добри впечатления бе закотвен на пейката.

Оле Гунар Солскяер му даде шанс за изява и през този сезон. Крилото прекара 75 минути на терена при разгрома над Лийдс с 5:1 на старта на Висшата лига. Въпреки головото шоу обаче, Джеймс не взе участие в нито едно от попаденията.

Пропусна равенството 1:1 срещу Саутхемптън, но получи 53 минути шанс за изява срещу Уулвс в неделя, спечелен с късен гол на Мейсън Грийнууд, когато отново не задоволи с показаното.

Според The Athletic Юнайтед очаква да получи около 20 млн. паунда за Джеймс, който в двата си сезона на "Олд Трафорд" има девет гола и девет асистенции в 74 двубоя във всички състезания.