Юнайтед спечели трудно, Варан с ключова роля за гола

Юнайтед спечели трудно, Варан с ключова роля за гола Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед достигна до изключително измъчена победа във визитата си на Уулвърхемптън. "Червените дяволи" спечелиха с минималното 1:0, благодарение на късен гол на Мейсън Грийнууд.

"Вълците" бяха по-добрият отбор през целия двубой и имаха по-добрите положения за гол, но така и не ги реализираха. Давид де Хеа направи няколко важни спасявния, а в края грешка на колегата му пред другата врата коства точката на Уулвс.

Пол Погба спечели една топка в средата на терена в сблъсък с Рубен Невеш, а реферът Майк Дийн не отсъди нарушение, въпреки претенциите на домакините. Все пак, топката попадна у Рафаел Варан, който дебютира за Юнайтед. Французинът разтегли надясно и намери Мейсън Грийнууд.

Младият нападател на Юнайтед навлезе към наказателното поле и реши да стреля по диагонала в далечния ъгъл. Жозе Са не се намеси добре, не успя да легне достатъчно бързо и кълбото мина под плонжа му, за да се озове в мрежата му, което бе достатъчно Юнайтед да си тръгне с трите точки.

Иначе, домакините можеха да открият резултата още в шестата минута, но Аарън Уан-Бисака изчисти от гол линията. Другата стопроцентова ситуация за гол за Уулвс дойде в 70-ата минута, когато Де Хеа на два пъти спря удари на Ромен Саис от около два-три метра.

Двубоят бе под №100 за Солскяер начело на "червените дяволи", които вече държат рекорда за най-много поредни мачове като гост без загуба във Висшата лига - 28.

С победата Юнайтед има седем точки след три изиграни мача, на две зад едноличния лидер Тотнъм, докато "вълците" остават без спечелена точка.