Ювентус отмъсти на Лацио и се доближи до финала

Ювентус отмъсти на Лацио и се доближи до финала Снимка: Getty Images

Ювентус направи голяма крачка към финала за Купата на Италия след домакински успех с 2:0 над Лацио в първия полуфинален сблъсък от турнира.

"Старата госпожа" отмъсти на съперника, от който загуби шампионатния сблъсък в събота, и с два гола през второто полувреме си свърши работата пред собствена публика.

След нулево първо полувреме, в което имаше само един точен изстрел към някоя от двете врати, Юве нанесе своя удар в 50-ата минута.

Федерико Киеза получи извеждащ пас от Камбиазо през целия терен и сам срещу вратаря откри за 1:0.

В 64-тата минута Душан Влахович удвои след серия от финтове и изстрел с левия крак.

Реваншът е на 23 април, а в другия полуфинален сблъсък един срещу друг се изправят Аталанта и Фиорентина.