За пръв път от февруари Ливърпул отново е в четворката

За пръв път от февруари Ливърпул отново е в четворката Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Бърнли с 3:0 като гост в 37-ия кръг на Висшата лига и се завърна в топ 4 на класирането.

За пръв път от средата на месец февруари "мърсисайдци" отново са в четворката и имат всички шансове да изпълнят най-важната си цел - класиране в Шампионската лига.

Роберто Фирмино се разписа за 1:0 срещу Бърнли към края на първото полувреме, Натаниел Филипс удвои в началото на второто, а в самия край резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн оформи класическия резултат.

Така кръг преди края Ливърпул има 66 т. на четвъртото място, колкото и петият Лестър.

"Червените" обаче са с по-добра голова разлика от четири гола и победа над Кристъл Палас в последния кръг почти сигурно ще ги класира за Шампионската лига през следващия сезон.