Жива ли е интригата? Юнайтед е само на 8 т. от върха

Жива ли е интригата? Юнайтед е само на 8 т. от върха Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се доближи на 8 т. до лидера във Висшата лига Манчестър Сити след победа с 3:1 над Бърнли на "Олд Трафорд".

Два гола на Мейсън Грийнууд и един на Единсон Кавани донесоха успеха, който обаче не дойде лесно и до 84-тата минута резултатът беше 1:1.

Грийнууд откри в началото на втората част след асистенция на Маркъс Рашфорд и хитро пропусната топка от Бруно Фернандеш.

Само две минути по-късно обаче Джеймс Тарковски изравни с глава.

6 минути преди края Грийнууд се разписа повторно, като му помогна рикошет в Корк, а след още няколко създадени положения за домакините, в добавеното време се разписа и Кавани.

Така Юнайтед събра 66 т. на втората позиция, докато лидерът Сити е със 74.

До края на първенството остават 6 кръга.