Втори случай на ТИР, разкъсал мантинелите на магистрала "Тракия" и причинил тежка катастрофа в насрещното стана днес край Карнобат. Първоначално информацията за пътния инцидент се появи в групата "КАТАСТРОФИ БЪЛГАРИЯ" във Facebook.
Там се посочва, че ТИР-ът е излязъл от лентата си около 311 километър посока София.
Инцидентът се случва около 14 часа, като след загубата на контрол над камиона той се врязва в два от автомобилите в насрещното. Магистрала "Тракия" е временно затворена и се препоръчва движение по обходни маршрути.
По първоначална информация има един загинал.
Той е бил премазан в купето на автомобила си. Други двама са ранени и откарани с въздушна линейка. Кадри от катастрофата показват, че предницата на една е от леките коли е напълно смазана, а другата е избутана в мантинелата.
Шофьорът на ТИР-а е без сериозни наранявания.
Припомняме, че на 24 юни при сходен инцидент загинаха мъж и две деца.
Тогава камион загуби контрол, разкъса мантинелите и навлезе в насрещното, където помита автомобил с мъж, жена и две 9-годишни деца. Мъжът и момчетата загиват на място, а жената е откарана в болница в тежко състояние.
Пътното произшествие предизвика дискусии за качеството на мантинелите в България, тъй като у нас, за разлика от други европейски държави, се използват метални ограничители.
Бетонните им еквиваленти обаче са се доказали като по-стабилни и в някои случаи могат да спрат излязъл от пътя си камион. При първия случай предполагаемата причина беше спукана гума. Все още не се знае какво е предизвикало днешния инцидент.
Малко по-късно община Ямбол задейства и системата BG-Alert, с която предупреждава да се използват обходни маршрути.
"Спазвайте указанията на служителите на МВР и пътните знаци, не предприемайте рискови маневри и шофирайте с повишено внимание. Най-важното е всеки да достигне безопасно до своята дестинация", гласи още съобщението.

