Гол с рикошет донесе победата на Лудогорец над Левски

Гол с рикошет донесе победата на Лудогорец над Левски Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Левски с 1:0 на "Хювефарма Арена" в дербито на кръга от efbet Лига.

Гол на Кайо Видал след рикошет в 85-ата минута донесе успеха на шампионите, които за пръв път бяха водени от Захари Сираков след раздялата с Георги Дерменджиев.

Лудогорец се върна на победния път след тежката загуба с 2:7 от Карабах, причинила отпадането от Шампионската лига.

За Левски пък това е първа загуба през сезона и тя дойде в един доста равностоен двубой, в който и играчите на Станислав Генчев имаха своите шансове.

Дербито започна с превес на домакините, но Левски изравни играта и полувремето завърши при равностойни действия.

Вратарят Серджио Падт пък трябваше да бъде принудително заменен още в 13-тата минута.

Втората част започна по-динамично и Левски имаше добри минути, в които успя да застраши вратата на домакините.

Александър Колев отправи първия точен удар на сметката на столичани, а после Алдаир беше намерен от Сангаре на отлична позиция, но изстрелът му беше блокиран.

Малко по-късно Лудогорец отговори с много опасен удар с пета на Квадво Дуа.

Разградчани използваха големия си шанс в 85-ата минута.

Кайо Видал отправи страхотен удар отдалеч и топката срещната гредата. Тя се върна във Видал, а вторият му удар се отби в Икенна и стана невъзможен за Пламен Андреев - 1:0.

В добавеното време шанс за Левски се откри пред Цунами, но ударът му с глава премина встрани.

Левски остава на първо място в класирането с 12 т. от 5 мача, а Лудогорец е четвърти, но с пълен актив с 9 т. от три мача.