Лудогорец отново е шампион, пирова победа за ЦСКА в дербито

Лудогорец отново е шампион, пирова победа за ЦСКА в дербито Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец е шампион на България за 12-ти пореден път.

В последния кръг на efbet Лига хегемонът надделя с 1:0 в гостуването на Черно море и взе нужните три точки, за да се поздрави с трофея и да запише дубъл на българската футболна сцена.

По същото време ЦСКА постигна пирова победа с 2:0 в дербито срещу изключително слаб Левски. Тя не стигна и "армейците" завършиха на втора позиция, на точка зад Лудогорец.

Левски пък ще играе бараж срещу Арда за класиране в евротурнирите.

На националния стадион "Васил Левски" ЦСКА наложи преимущество и в 21-вата минута удари греда чрез Тобиас Хайнц.

В 35-ата минута Хайнц откри с глава след изпълнение на тъч и "червените" заслужено поведоха.

Към края на полувремето ЦСКА имаше претенции и за дузпа.

Лудогорец все още не можеше да вкара на Черно море и при текущите резултати ЦСКА изпреварваше "орлите".

В 50-ата минута обаче Матиас Тисера откри резултата на "Тича" след един ъглов удар и Лудогорец си върна първата позиция.

На "Васил Левски" "сините" играеха все по-безпомощно и пуснаха втори гол.

Безобразна грешка на вратаря Пламен Андреев позволи на Дюкенс Назон да покачи на 2:0 на празна врата в 61-вата минута.

Така дербито беше решено и погледите бяха отправени към Варна.

До края на столичния сблъсък Иван Турицов и Сонко Сундберг се спречкаха и си изкараха ненужни червени картони.

Черно море пък успя да наложи натиск към края на двубоя с Лудогорец, а имаше и числено предимство след втория жълт картон на Гонсалвеш.

Разградчани обаче удържаха победата и накрая ликуваха.

Лудогорец няма да вдигне титлата си днес, а ще бъде награден на церемония на своя стадион след няколко дни.