Преобразен ЦСКА сам се би в Разград след пропусната дузпа и автогол

Преобразен ЦСКА сам се би в Разград след пропусната дузпа и автогол Снимка: start-photo.bg

ЦСКА загуби гостуването си на шампиона Лудогорец с 0:1 на старта на новия сезон, но след мача феновете "червените" могат да бъдат доволни от видяното.

Въпреки че не бяха на трибуните заради наказанието на своите любимци, привържениците на "армейците" видяха доста добри неща от отбора на Томислав Стипич.

Хърватинът излезе с цели четирима българи в титулярни си състав за мача в Разград, двама от които на по 19 г. - Георги Чорбаджийски и Петко Панайотов.

Другите двама бяха вратарят Иван Дюлгеров и защитникът Християн Петров, който щеше да се превърне в грешник за "армейците".

В хода на мача в игра се появиха още родни футболисти като Станислав Шопов, Иван Турицов, Юлиан Илиев и Марк-Емилио Папазов.

ЦСКА излезе без капка страх на "Хювефарма Арена" и бе по-дейният отбор, създаде повече положения и държа повече време топката.

В 33-ата минута "армейците" изпуснаха дузпа, отсъдена за нарушение на Вердон срещу Линдсет. Това бе първата дузпа, която ЦСКА получава в Разград в историята на съперничеството си с Лудогорец. И я изпусна.

Тобиас Хайнц изпълни дузпата по безобразен начин, стреляйки точно в средата, и уцели крака на Серджо Пад.

В края на полувремето пред Хайнц се откри нова възможност да стреля към вратата. Бе изпуснат от отбраната и излезе очи в очи с Пад, но от малък ъгъл реши да го прехвърля и топката мина над вратата.

Попадението за Лудогорец падна в 53-тата минута. След центриране отдясно Християн Петров заби топката в собствената си мрежа, изненадвайки Иван Дюлгеров.

До края на мача ЦСКА продължи да държи инициативата в мача, но отбраната на Лудогорец се справяше с всеки опит за по-опасна атака и гостите почти не стигаха до вратата на Пад.

В добавеното време Кайо Видал пропусна да вкара втори гол за "орлите", след като мощният му шут разтресе страничната греда.