ЦСКА показа характер в Дъблин и продължава напред в Европа

ЦСКА показа характер в Дъблин и продължава напред в Европа Снимка: Lap.bg

ЦСКА продължава напред в Европа след победа с 2:0 над Сейнт Патрикс при гостуването в Дъблин.

Тимът на Саша Илич заличи злощастната загуба с 0:1 на свой терен и се класира за плейофния кръг на Лигата на конференциите с общ резултат 2:1.

Срещата започна по идеален начин за "армейците" с ранен гол на Маурисио Гарсес.

В 12-тата минута бразилецът беше оставен сам след ъглов удар и с глава откри резултата.

Впоследствие мачът стана доста оспорван и дълго време ЦСКА не успяваше да стигне до необходимия втори гол.

В 76-ата минута Густаво Бусато блесна с ключово спасяване срещу останалия очи в очи с него Серж Атакай. О'Райли пък не уцели вратата при добавката.

4 минути по-късно се стигна до дузпа за ЦСКА, след като Гарсес беше задържан.

Иван Турицов показа железни нерви и вкара наказателния удар, за да даде преднина на отбора си в общия резултат.

Това беше достатъчно на ЦСКА, за да отстрани ирландския си опонент, а в следващия кръг съперник ще бъде швейцарският Базел.

След последния съдийски сигнал в Ирландия се стигна до меле между играчите на двата отбора, а Брадли де Нойер получи червен картон и най-вероятно ще пропусне и двата мача срещу Базел.