Англия стартира с минимална победа над Сърбия

Англия - един от големите фаворити за спечелването на Евро 2024 - започна победно участието си на шампионата в Германия. "Трите лъва" се наложиха минимално с 1:0 над Сърбия в труден двубой, в който островитяните не блестяха особено.

След дни на догадки, наставникът на Англия Гарет Саутгейт пусна Трент Александър-Арнолд като дефанзивен полузащитник заедно със звездата на Арсенал Деклан Райс. Джуд Белингам, който направи феноменален първи сезон с Реал Мадрид, бе пред тях. Букайо Сака и Фил Фоудън оперираха по крилата, а Хари Кейн бе на върха на атаката.

Единственият гол в мача падна още преди да е изминал и четвърт час игра. Уокър добре изведе Сака отдясно, след което асът на Арсенал центрира. Получи се лек рикошет, но това не попречи на Джуд Белингам, който се придвижи много добре и засече с глава, вкарвайки първия гол за Англия на Евро 2024.

Сърбия започна активно второто полувреме, а англичаните бяха прибрани в своята половина.

В 53-тата минута Влахович най-сетне направи нещо интересно и центрира опасно. Стоунс и Геи не успяха да реагират, но Трипиър се справи добре и предотврати опасността.

Райкович изби удар на Александър-Арнолд от 25-26 метра в 56-ата минута, а малко след това Белингам получи в наказателното поле, но падна леко и от това не произтече нищо.

Малко след това сърбите организираха една от най-добрите си атаки. Младенович проби отляво, оставяйки Стоунс зад себе си, след което центрира ниско, но Трипиър и Пикфорд успяха с общи усилия да блокират Митрович. "Плавите" дори поискаха дузпа в тази ситуация, но такава нямаше.

В 77-ата минута Хари Кейн можеше да открие головата си сметка на турнира. Боуен, който малко преди това замени Сака, центрира добре отдясно, а нападателят на Байерн засече с глава. Райкович обаче изби, след което топката рикошира в напречната греда.