Евро 2024 приключи за Педри, Кроос му се извини

Евро 2024 приключи за Педри, Кроос му се извини Снимка: Getty Images

Опасенията за Педри се потвърдиха. От Испанската кралска футболна федерация обявиха официално, че младият халф на Барселона няма да може да вземе участие в повече мачове от Евро 2024.

Педри получи контузия по време на четвъртфинала срещу Германия, завършил с победа с 2:1 за "ла фурия" след гол на Микел Мерино в 119-ата минута.

Педри е с изкълчване на коляното, предизвикано от едно грубо влизане на Тони Кроос в краката му.

Състоянието на 21-годишния испански полузащитник обаче не е толкова сериозно и той ще остане в лагера на "ла роха" до края на участието им на Европейското.

Испанците си осигуриха среща с Франция на полуфиналите, а финалът на Евро 2024 е на 14 юли в Берлин.

Междувременно Кроос, за когото това бе последен мач в кариерата, се извини на Педри и му пожела бързо оздравяване. "Ти си страхотен играч", написа легендата на Реал Мадрид и Германия.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.