Левандовски не помогна на Полша срещу мощната Австрия

Левандовски не помогна на Полша срещу мощната Австрия Снимка: Getty Images

Австрия победи с 3:1 Полша в група "D" на Европейското първенство и съхрани шансовете си за класиране в следващата фаза.

Тимът на Ралф Рангник игра отлично и особено през второто полувреме показа много по-висока класа от съперника си.

За Полша пък завръщането в игра на голямата звезда Роберт Левандовски след контузия не донесе желания ефект и след втората си загуба поляците са пред отпадане от първенството.

Австрия стартира много агресивно мача и натисна съперника си, а в 9-ата минута успя и заслужено да излезе напред в резултата. Разписа се Гернот Траунер с глава при центриране отляво.

После мачът стана по-равностоен и след половин час игра Полша изравни.

Изстрел на Беднарек беше блокиран, но топката попадна в Кшищоф Пьонтек, който я пое и направи добавка за 1:1.

До почивката удар на Забицер беше блокиран, а на другата врата Пенц спаси опасен удар от фал.

През втората част Австрия постепенно наложи волята си и в последния половин час беше пълен господар на терена.

Появата в игра на Левандовски с нищо не помогна и скоро след влизането му неговият тим рухна тотално.

В 66-ата минута Австрия организира отлична атака, завършена от Баумгартнер за 2:1.

Десетина минути по-късно Марсел Забицер беше изведен сам срещу Войчех Шчезни и беше препънат от вратаря.

Последва дузпа, която капитанът Марко Арнаутович превърна в гол за 3:1.

Австрийците пропуснаха още няколко положения, а Шчезни правеше чудеса, за да спаси своите от разгром.

Чак в 93-тата минута Полша стигна до шанс да се върне в мача чрез Грошицки, но вече беше твърде късно.

Австрия натрупа 3 т. в тази група, с колкото са и Нидерландия и Франция преди да изиграят двубоя помежду си.

"Дружина полска" е на последната позиция с 0 т.