Украйна продължава да мечтае на Евро 2024 след обрат през втората част

Украйна продължава да мечтае на Евро 2024 след обрат през втората част Снимка: Getty Images

Украйна се пребори за обрат и победи с 2:1 Словакия, с което взе първи точки на Европейското първенство.

Украинците се реваншираха пред своите фенове за провала в първия мач и загубата с 0:3 от Румъния.

Те започнаха лошо и днес, но след почивката промениха развоя на мача и значително увеличиха шансовете си за продължаване напред преди срещата с Белгия в последния кръг.

Словакия започна силно мача и бързо взе да създава положения пред Трубин.

Вратарят спаси на няколко пъти, но беше безпомощен в 17-ата минута, когато след центриране отляво Иван Шранц откри с глава.

Украйна живна след 30-ата минута и стигна до греда, но на полувремето все още изоставаше.

В 54-тата минута украинците изравниха. Зинченко пусна прострелна топка от левия фланг към непокрития Микола Шапаренко, който с много точен удар я изпрати във вратата.

В 79-ата минута обратът стана пълен - Роман Яремчук получи пас зад отбраната, успя да укроти топката и да я прокара покрай Дубравка за 2:1.

Към края отборът на Серхий Ребров се прибра в защита и удържа преднината си.

Така група "Е" се очертава като най-завързаната и в нея Румъния, Украйна и Словакия имат по 3 т., а Белгия е с 0.

Утре се очаква мачът между Белгия и Румъния.