Ливърпул стресна конкурентите с лесно 4:0 над Уест Хем

Ливърпул напълно владееше играта, а Мане се разписа на два пъти Снимка: Getty Images
Ливърпул напълно владееше играта, а Мане се разписа на два пъти

Ливърпул започна убедително сезона във Висшата лига с 4:0 над Уест Хем на "Анфийлд".

Тимът на Юрген Клоп доминираше тотално и можеше да отбележи поне още толкова голове срещу обърканите гости, чиято амбициозна предсезонна селекция не им помогна особено.

Резултата откри звездата Мохамед Салах в 19-ата минута. Той засече на празна врата центриране на Анди Робъртсън отляво и даде заявка, че няма намерение да намалява темпото от миналия сезон.

В последната секунда на първото полувреме домакините на практика решиха мача с втори гол - този път Милнър достигна една топка отдясно и от аутлинията върна към Садио Мане, който също на празна врата покачи на 2:0.

В 53-ата минута Мане вкара втория си гол, след като беше изведен от Фирмино, но в тази ситуацията имаше засада, която съдиите проспаха.

В 88-ата минута тъкмо влезлият Даниел Стъридж засече центриране на Милнър от корнер и с първото си докосване направи 4:0.