Байерн се изложи преди реванша с Барса

Байерн загуби баварското дерби с Аугсбург с 0:1

Байерн (Мюнхен) загуби с 0:1 домакинството си на Аугсбург само три дни преди полуфиналния реванш в Шампионската лига.

Пеп Гуардиола бе дал почивка на само половината си титуляри, но още в 13-ата минута. Байерн остана с човек по-малко, след като Пепе Рейна получи директен червен картон за нарушение срещу Бобадия в наказателното поле, като бе отсъдена и дузпа за гостите.

Мануел Нойер по принуда трябваше да влиза на терена и не получи нужната почивка преди реванша с каталунците. Германският страж не се наложи да спасява наказателния удар, защото Пол Вархае стреля в гредата след удара от бялата точка.

Победното попадение за Аугсбург дойде в 71-вата минута, когато Бобадия завърши хубава атака на гостите.

Борусия (Мьонхенгладбах) излезе на втората позиция след класически успех с 3:0 над Байер (Леверкузен) у дома. Борусия (Дортмунд) също продължава добрата си серия след 2:0 над Херта. Айнтрахт (Франкфурт) се разправи с Хофенхайм след 3:1, а Хановер и Вердер завършиха наравно 1:1.