Обрат с главни герои Салах и Мане върна Ливърпул към победите

Мане първо асистира на Салах, а после отбеляза победния гол Снимка: Getty Images
Мане първо асистира на Салах, а после отбеляза победния гол

Ливърпул победи Борнемут с 2:1 у дома и се върна към победите във Висшата лига.

Пълен обрат още през първата част донесе успех на футболистите на Юрген Клоп след слабата им серия от три загуби в последните 4 мача във всички турнири. "Мърсисайдци" поставиха и още един рекорд този сезон - най-много поредни домакински победи във Висшата лига (22).

Калъм Уилсън откри за гостите в 9-ата минута, като при атаката остана съмнение за нарушение срещу Джо Гомес, но то не беше отсъдено.

Малко по-късно гредата предотврати втори гол във вратата на домакините.

Още до почивката обаче Ливърпул поведе. Първо Мане отне една топка пред пеналта на Борнемут и намери Салах, който се нагласи и с прецизен удар в ъгъла изравни.

В 33-ата минута Ван Дайк изведе Мане зад защитата и сенегалецът не пропусна да реализира за 2:1.

И двата отбора имаха добри положения да се разпишат до края на мача, но резултатът остана непроменен.

Така Ливърпул прибави нови 3 т. и остава сигурен шампион с 82 т., а вторият Манчестър Сити има едва 57, макар че е изиграл и два мача по-малко.