Арсенал повали Кардиф в тежка битка, Лаказет и Обамеянг с първи голове за сезона

Лаказет и Обамеянг отбелязаха първите си голове за сезона Снимка: Getty Images
Лаказет и Обамеянг отбелязаха първите си голове за сезона

Арсенал постигна трудна победа с 3:2 като гост на Кардиф. „Артилеристите“ на два пъти повеждаха в резултата, но на два пъти домакините изравняваха, докато Александре Лаказет не сложи точка на спора в 81-вата минута.

Французинът и Пиер-Емерик Обамеянг започнаха като титуляри заедно един до друг за първи път от началото на сезона, като и двамата се отблагодариха на Унай Емери за това с по един гол. Месут Йозил също стартира от първата минута, докато Хенрик Мхитарян остана на пейката и се появи във финалните минути на двубоя.

Двата гола за Кардиф пък са първите им след завръщането във Висшата лига.

Арсенал започна добре и поведе още в 11-ата минута, след като Шкодран Мустафи засече с глава центриране от корнер на Гранит Джака.

Малко по-късно „артилеристите“ можеха да водят с 2:0, но Александре Лаказет удари греда.

Постепенно, Кардиф започна да създава положения и в добавеното време на първата част стигна до гола. Виктор Камараса се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите при едно центриране и отблизо разстреля Петр Чех.

Втората част отново започна по-добре за Арсенал и в 62-рата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара за 2:1 с първия си гол за сезона.

Само осем по-късно обаче „пойните птички“ отново отговориха и отново след лошо подредена защита на Арсенал. Морисън отклони с глава центриране от фаул, Дани Уорд се пребори за топката и с помощта на страничната греда изравни – 2:2.

Крайното 3:2 за Арсенал оформи Лаказет осем минути преди края на редовното време с бомбастичен шут от малък ъгъл под гредата на Етъридж.

Както за Обамеянг, това беше първи гол и за французина през настоящия сезон.

В края нова грешка на защитата и Петр Чех можеше да коства трите точки на Арсенал, но ударът с глава на капитана Шон Морисън, който асистира за втория гол, мина над напречната греда.

Победата е втора от началото на кампанията за Арсенал и втора поред след пораженията от Манчестър Сити и Челси. Кардиф пък е в серия от две поредни загуби след двете равенства в първите два кръга.