Антифутболът на Евертън не спря червения поход

Антифутболът на Евертън не спря червения поход Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели с 2:0 градското дерби срещу Евертън на "Анфийлд" и остана в борбата за титлата във Висшата лига.

Голове на Анди Робъртсън и Дивок Ориги през втората част донесоха успеха, който не дойде никак лесно, макар че домакините имаха тотално преимущество през целия двубой.

От самото начало Евертън целеше да убие темпото и да разбие играта на доминиращия съперник.

"Карамелите" се отбраняваха дълбоко и бяха добре организирани в защита, успяха и да изнервят мача, а междувременно направиха няколко нелоши контраатаки.

Ливърпул владееше топката през над 80% от времето, но не стигна до сериозно положение през първата част.

Точно преди почивката двата тима се хванаха за гушите заради агресивен фал на Дукуре.

При подновяването на играта Антъни Гордън за пореден път падна в наказателното поле и Евертън поиска дузпа, но съдиите не бяха съгласни.

След час игра Юрген Клоп пусна в игра Дивок Ориги и това веднага даде резултат.

Добра комбинация между Ориги и Салах отдясно позволи на египтянина да центрира, а Анди Робъртсън с глава откри резултата.

После "карамелите" отново организираха някои добри атаки, но в 85-ата минута самият Ориги се разписа и интригата приключи.

Така Ливърпул отново е само на точка зад лидера Манчестър Сити 5 кръга преди края, а Евертън е 18-и и е в зоната на изпадащите - на 2 т. зад 17-ия Бърнли, но и с мач по-малко.